Тешка емотивна разделба: Петар Стругар остана без својата голема љубов

ИЗВОРСкопје24
|

Актерот Петар Стругар и сегашно момче на Милица Тодоровиќ, откако е во врска со пејачката, се почесто го има во регионалните медиуми.

Познато е дека Петар е голем љубител на коњите, а сега тој имаше доста емотивен момент, бидејќи мораше да се раздели со својот сакан миленик.

Имено, тој со емотивна порака се опрости од животното.

-Скокавме од недела во недела и така се разделивме од Арес. Му честитам на новиот сопственик, купи опасна фаца. Долго нека ве весели, порача актерот.