Тие се доказ дека љубовта победува – Милица и Милован слават 73 години брак

ИЗВОРСкопје24
|

Божик за Милица и Милован од Србија има посебно значење бидејќи на овој ден старците слават и 73 години брак.

Дочекале внуци и правнуци, а нивната куќа е скромна на изглед, но велат богата со љубов и дечиња, пренесува РТС.

  • Некогаш делевме и парче леб, вели Милован додавајќи дека е најважна слогата.

Внуците и правнуците велат од бабата и дедото ја научиле дисциплната која многу им помогнала.