Тие се омилениот турски пар – вака изгледаа на својата свадба (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Познатиот пар од 1001 ноќ и Далеку од дома, хит серијата на Сител, Бергурзал Корел и Халит Ергенч се венчаа во 2009, за нивната љубов се пишува многу, но тие лично многу ретко изнесуваат детали од приватниот живот.

Поради тоа, папарацо фотографите многу често се обидуваат да ги „уловат“ на некоја прослава или додека уживаат на летниот одмор, а се што можат да откријат е дека нивната љубов цвета како првиот ден.

ISTANBUL, TURKEY – NOVEMBER 12: Halit Ergenc and Berguzar Korel attend the GQ Turkey Men of the Year awards at Four Season Bosphorus Hotel on November 12, 2014 in Istanbul, Turkey. (Photo by S. Alemdar/Getty Images)

Пред неколку месец Бергузел на свет го донесе нивното второ дете а подоцна и покажа како природно изгледа со вишокот килограми со кој се здоби во бременоста

Нивната љубов ја крунисаа пред 11 години, па погледнете како изгледаше свадбената веселба на овој најпознат турски пар во продолжение: