Топ три дестинации за одмор во Шпанија

ИЗВОРСкопје24
|

Шпанското крајбрежје е едно од најубавите и најпосетените места за летен одмор. Изобилува со прекрасни плажи за сечиј вкус, и за оние кои сакаат мир и спокој, и за оние кои планираат лудо да се забавуваат.

Следните три дестинации ќе ви пружат одмор и уживање во секој миг. Погледнете зошто Шпанија e избор на познатите личности од шоу-бизнисот.

Ибица

Ја знаеме како кралица на забавите, место на кое ќе имате можност да се забавувате со најдобрите светски диџеи, па и да сретнете некоја холивудска ѕвезда. Плажата Cala Xuclar е вистинска мирна оаза, но никако не ги пропуштајте забавите во кафулињата и дискотеките во близина.

Мајорка

Најголемиот остров во Шпанија нуди незаборавен одмор и уживање во Средоземното море најмногу поради фактот што претставува комбинација од прекрасна природа – национални паркови и бели песочни плажи и луди ноќни забави. Место за вистинските хедонисти.

Малага

Малага е град сместен во областа Андалузија, на брегот Коста Дел Сол. Прекрасно место за одмор, со прифатливи цени како во рестораните, така и во маркетите. Прекрасната плажа Малагета ќе ве остави без зборови. Доколку сакате некое по луксузно место посетете ја Марбеља која е на 1 час возење со автобус или автомобил.