ТРИК ЗЛАТО ВРЕДЕН: Поправете напукната шофершајбна без пари – ЕВЕ КАКО

ИЗВОРСкопје24
|

Шофершајбните на автомобилите се многу осетливи и често знаат да напукнат. Свесни сме дека поправката може да биде многу скапа, но постои и многу поевтино решение!

Ви донесуваме едноставно и ефикасно решение, а нема да потрошите куп пари. Во ова видео можете да погледнете за што точно се работи:

Како со помош на вашиот телефон секогаш да знаете каде сте го паркирале автомобилот

Секој возач најмалку еднаш неделно, ако не и почесто, се случува да заборави каде го паркирал автомобилот. А за да не потрошите драгоценото време шетајќи по паркингот, ви претставуваме едноставен начин секогаш да знаете каде е вашиот автомобил.

Едноставно, користете ја Google Maps апликацијата која доаѓа со секој Android оперативен систем.

Чекор 1

Кога ќе пронајдете совршено место за паркирање, отворете Google Maps за да ја видите вашата моментална локација – сината точка.

Чекор 2

Допрете ја сината точка, а во опциите кои ќе се појават одберете Save your parking. На овој начин ќе ја означите вашата моментална локација и местото каде автомобилот е паркиран.

Чекор 3

Уште еднаш проверете дали сте го обележале точното место на автомобилот со зумирање на мапата.

Чекор 4

Google Maps апликацијата ќе испрати порака во известувањата на вашиот телефон, а со нејзиното отворање брзо ќе го лоцирате вашиот паркинг простор.