Убавата Џејла Рамовиќ го напушти Балканот – пејачката замина далеку од дома

ИЗВОРСкопје24
|

Младата и убава пејачка Џејла Рамовиќ важи за успешна девојка која веднаш по победата во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ започна да освојува нови победи.

Имено, Џејла заедно со нејзините сестри веќе неколку дена е во Барселона. Меѓутоа, тие таму не заминаа поради одмор, туку Џејла запиша факултет.

„Запишан факултет во Шпанија“, напиша Џејла на социјалните мрежи.

Нејзината помлада сестра Шејла со заедничка фотографија и порача:

„Здраво голем свете, биди добар кон неа“, напиша таа.