Убавата водителка е 20 години помлада од Огњен: Направила естетски корекции, веќе ја споредуваат со неговата поранешна сопруга

ИЗВОРСкопје24
|

Социјалните мрежи се вжештија поради атрактивната Мина Наумовиќ, новиот партнер на водителот Огњен Амиџиќ.

Водителот Огњен Амиџиќ (47) по разводот со Данијела Димитровска ја потврди врската со колешката Мина Наумовиќ, која е речиси дваесет години помлада од него.

Недолго откако беше објавено дека водителот, откако се разведе од 12 години помладиот модел, со којa има син, започна романса со колешка од шоуто AmiG, следбениците на социјалните мрежи почнаа да ги споредуваат двете убавици.

Додека едни пишуваат дека „Мина е божица“, други наведуваат дека „не може да се споредува со Даниела Димитровска“. Она што се знае за Мина е дека води сегмент од емисијата на нејзиното постаро момче наречен „Гледај Мина“ и ја крие својата приватност.

На Инстаграм таа објавува слики од нејзиното убаво лице и тело во костим за капење од егзотични дестинации. Мина, судејќи по објавите на оваа социјална мрежа, сака да патува, но направи и пар естетски корекции. Нејзините усни се еден од регионите на кои работела.