Убави вести од Сашко Коцев – честитки стигаат од сите страни

ИЗВОРСкопје24
|

Актерот Сашко Коцев во 2012 година стапи во брак со својата сакана Смиљана, но кога станува збор за својот приватен живот тој не сака да открива многу детали околу тоа.

Како плод на нивната љубов ја добија нивната ќеркичка Јоана, која се роди во 2017 година.

Сегам Сашко и сопругата имаат убава причина за прослава, односно тие слават 9 години брак, откако го ставија својот потпис во матично.

Коцев на својот Фејсбук објави фотографија од свадбата, а во описот напиша:

„Пред 9 години, ова време си ја врзував краватата“, напиша актерот.

После оваа објава честитки стигаа од сите страни.