Убавината им е во гените: Сања Кужет ја покажа сестрата која досега не сте ја виделе (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Сања Кужет се прослави како водителка на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ и важи за една од најубавите жени во Србија, но малкумина знаат каква убавица е и нејзината сестра.

Таа во една прилика, на социјалната мрежа Инстаграм ја покажа својата сестра која досега ја криеше од јавноста, а според она што може да се забележи, нивната убавина навистина им е во гените.

Тогаш Сања беше придружувана од нејзината сестра на концертот на Марија Шрифовиќ во Центарот Сава, каде што направија селфи, позирајќи со широка насмевка на лицето.

Сестрата на Сања има руса коса но се забележува дека и двете негуваат природен изглед.