УХМР најавува кога ќе престане да врне – Во една недела и пролет и зима

ИЗВОРСкопје24
|

Времето денеска во целата земја e претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни со грмежи во форма на невреме.

Максималните дневни температури се движат од 4 до 15 степени.

Според најавата од УХМР и утре не чека слично време, а промена доаѓа дури во среда, за кога се очекува сонце.

Сепак, сончевото време нема да се задржи долго, па така од петок доаѓа нов влажен бран.

Деталната прогноза за Велигден вели дека не очекува дожд и сонце, погледнете.