УХМР: Временска прогноза за следните четири дена

ИЗВОРСкопје24
|

Во текот на утрешниот ден ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Во продолжение погледнете ја временската прогноза за деновите кои ни следат:

Прогноза за 10.04.2021 – Минимална температура: -5°C до 3°C, Максимална температура: 12°C до 19°C. Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 11.04.2021 – Минимална температура: -3°C до 5°C, Максимална температура: 15°C до 21°C. Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 12.04.2021 – Минимална температура: 0°C до 6°C, Максимална температура: 17°C до 23°C. Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.