Вака изгледа лулката во која ќе спие Жељко Ражнатовиќ

ИЗВОРСкопје24
|

Цеца Ражнатовиќ неодамна стана баба и го доби првото внуче Жељко. Уште пред неговото раѓање се пишуваа за новиот член на семејството Ражнатовиќ. Па така српските мидиуми пишуваа како ќе се вика бебето, детали за породување на снаата на Цеца, Богдана, како ќе изгледа собата на малиот Жељко, па се до тоа дека Цеца нарачала златна лулка за внукот.

Сега медиумите објавија фотографија од лулката во која ќе спие малиот Жељко.

Душекот е изработен од природни материјали, кои се зашиени со рака. Тие се, на барање на Цеца, во кралска сина боја. Она што е најинтересно е дека главен детаљ на лулката е буквата Ж, која е златна.