Вака изгледа поранешниот сопруг на Јелена Карлеуша

ИЗВОРСкопје24
|

Бојан Кариќ е син на Сретен Кариќ, а воедно и екс сопруг на српската пејачка Јелена Карлеуша. Тој со години не се појавува во медиумите, а денес го живее животот секој би го посакал.

Бојан е присутен во медиумите најмногу поради неговиот брак со пејачката Јелен Карлеуша, кој траеше само три месеци, а заврши во 2004 година. Бојан се ожени со неговата сегашна сопруга Маша три години подоцна, со која има две деца.

Јелена Карлеуша е во брак со српскиот фудбалер Душко Тошиќ. Имаат две ќерки Атина и Ника Тошиќ. Бојан Кариќ е член на едно од најбогатите семејства во Србија во 2007 година се ожени со Маша Николиќ, со која ги доби близнаците Тара и Теодор.

Пред бракот со Маша, Бојан беше женет со Јелена Карлеуша, од која се разведе три месеци подоцна. Имаше различни гласини, но најмногу се зборуваше дека Јелена го изневерила со нивниот телохранител.

Маша е ќерка на познатиот режисер Боже Николиќ.

Неодамна Јелена Карлеуша деновиве беше во центарот на вниманието поради наводната афера со фудбалерот Огњен Врањеш и експлицитните фотографии кои излегоа во јавноста, но ова не е прв пат пејачката да се соочи со ваков скандал.