Вакво нешто ретко се гледа: Водителите на утринската на Сител прснаа од смеење

ИЗВОРСкопје24
|

Водителите на утринската програма на Сител тв, „Ја сакам Македонија“, имаа причина за радост, бидејќи пренесуваа за историскиот пласман на македонската одбојкарска репрезентација на Европското првенство.

Прилогот го зачинија со неколку грешки, по кои не можеа да се воздржати искрено да се насмеат.

На крајот може да се забележи како букувално прснуваат од смеа.

Од „Ја сакам Македонија“

И водителите знаат да згрешат, па така нашите Александар и Елена не насмеаа ова утро Погледнете за што станува збор !

Gepostet von Ја сакам Македонија am Donnerstag, 10. Januar 2019