Вашиот дом ќе процвета – трик со кој собните билки ќе растат како „луди“

ИЗВОРСкопје24
|

За никогаш повеќе да не ви се случи билките бавно да растат или дуи и да се исушат, ви претставуваме проверен трик кој ќе помогне вашите цвеќиња и билки успешно да напредуваат.

Имено, потребна ви е пелена за бебења која ќе ја натопите со вода, а потоа ќе ја скинете за собиениот гел да го ставите во саксија. Во саксијата додадете малку земја и сето тоа измешајте го. Смесата ставете ја во саксија во која ќе ја пресадите билката.

Благодарејќи на овој трик цвеќето секогаш ќе ја има потребната влага.

Подетално погледнете во видеото: