Важи за расположена пејачка: Соседите ја разоткрија Милица Тодоровиќ, каква е во приватниот живот

ИЗВОРСкопје24
|

Познатата српска пејачка Милица Тодоровиќ важи за секогаш расположена и насмеана пејачка, таа плени со својата фаризма и убавина, а сега нејзиното најблиско опкружување ја откри каква е таа всушност позади камерите, односно каква е Милица кога не е на сцена.

„Утринава беше кај нас. Пиеше капучино. Често доаѓа кај нас. Пријатна е и љубезна. Секогаш остава бакшиш“ вели вработена во кафулето, а убави зборови за Тодоровиќ имаат и вработените во ресторанот каде што Милица често оди.

„За неа можам да кажам се најдобро. Се храни здраво, а што е најважно таа е здрава и психички. Многу културна личност. Често доаѓа со Стеван Анѓелковиќ и неговата сопруга“ вели менаџерот на локалот.

Вработените во еден маркет исто така се воодушевени од русокосата пејачка.

„Таа е една од најнормалните јавни личности кои живеат овде. Нормална, опуштена, често се шегува и е насмеана. Купува цигари, овошје, јајца, млеко, вели продавачката.