Важна информација од ЈСП за сите граѓани

ИЗВОРСкопје24
|

Од ЈСП информираат дека во понеделник автобусите ќе сообраќаат по неделен, зимски возен ред, бидејќи како што сите знаеме недела 11 октомври е неработен ден, па според македонксите законски регулативи истиот се пренесува за понеделник

-Ве информираме дека во понеделник, (12.10.2020 год) поради државниот празник 11 Октомври-Ден на народното востание, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен, зимен возен ред.

Дежурни ќе бидат три билетарници, билетарниците на Транспортен центар и Зелено пазарче кои ќе работат од 7 до 19.30 часот, а отворена од 7 до 13 часот ќе биде билетарницата во Ѓорче Петров, информираат од ЈСП.