Вељко Ражнатовиќ објави фотографија од сопругата, а поради описот многумина се изненадија

ИЗВОРСкопје24
|

Приновата во семејството е најзборувата тема во семејството Ражњатовиќ. Среќата не ја кријат ниту еден член од семејството, а колку се радосни и со нетрпение го очекуваат среќниот ден доказ се фотографиите кои постојано ги објавуваат на своите профили.

Имено, Вељко често ги објавува заеднички фотографии на Богдана, а сега тој се сети на најубавиот ден во нивните животи, нивната свадба, која многумина ја нарекуваат „свадба на векот“.

– Пред, кога беше слаба, те сакам Богданкаа – напиша Вељко и уште еднаш и покажа на сопругата колку ја сака, а за брзао следеа лавина коментари: „Вие сте убави“, „Убава двојка“, „Вистински принц и принцеза … “