Вељко Ражнатовиќ тргнува по стапките на мајка му и сестра му: Синот на Цеца пропеа

ИЗВОРСкопје24
|

Вељко Ражњатовиќ го чека своето прво дете. Неговата тазе сопруга Богдана наскоро треба да се породи, а тој за прв пат да стане татко.

И додека сестра му Анастасија реши да тргне по стапките на нивната мегапопуларна мајка па започна да прави музичка кариера, машкиот потомок на Цеца и Аркан се оддаде на спортот, поточно на боксот. Вељко професионално и се посвети на како што ја нарекуваат „племенитата вештина“, па во своите мечеви досега редеше само победи.

Јавноста наголемо почна да тврди дека сестра му Анастасија во себе го носи генот на нивната славна мајка Цеца, а Вељко тоа го наследил од татко им, Жељко Ражнатовиќ-Аркан, од нигде-никаде стигна демантот. Имено, во јавноста одненадеж осамна видеоснимка на која верувале или не, Вељко пее.

Конечено погледнете го видеото и за прв пат слушнете како пее Вељко Ражнатовиќ.