Венера влезе во Бик: Еве што треба да направи секој знак за да повика благосостојба и среќа во животот

|

Венера влезе во Бик на 16 март и останува во овој знак до 10 април. Во овој период Венера ќе биде во многу добра позиција. Самата енергија на пролетта ќе помине под поволното покровителство на планетата на љубовта, добрината и светлината. Астролозите ова време го нарекуваат период на сила, цутење на љубовта, будење на мотивација и добрина. Ќе има не само љубов кон луѓето, туку и кон светот во целина. Нашата душа ќе се отвори за се најдобро. Ќе станеме повнимателни кон малите нешта и ќе научиме да го сакаме нашиот живот.

Овен – Овните треба да научат да го ценат она што веќе го имаат. На овие луѓе им е строго забрането да бидат ненаситни во овој период, бидејќи алчноста и желбата да се биде најдобар по секоја цена се против добрината и хуманоста. Венера сака кога луѓето не се плашат да бидат еднакви.

Бик – Бикот треба да се фокусира на областа на парите, но не заборавајте на семејниот живот, родителите, децата и сродната душа. Во овој период, Венера ќе ви помогне да го трансформирате вашиот дом, како и да ви ги каже најдобрите сценарија за развој на бизнисот на работа. За да остане активен во овој момент, Бикот треба да ги прави најпријатните и најомилените работи. Ова ќе ја зголеми нивната самодоверба, а со тоа и нивната харизма.

Близнаци – Во периодот од 16 март до 10 април, подобро е Близнаците што помалку да бидат сами. Ова треба да им помогне да ја задржат енергијата и да ги зајакнат односите. Комуникацијата со луѓето во овие три недели со малку ќе биде од најголема важност за наоѓање среќа. Способноста да се чуваат тајните на другите луѓе може да ги зајакне пријателствата. Родените во овој знак познаваат многу тајни луѓе околу себе, па затоа не треба никому да кажувате за нив.

Рак – Раковите можат безбедно да си постават нови цели, да создаваат нови желби, да формираат нови соништа. Ова ќе има многу корисен ефект на апсолутно сите области од нивниот живот и среќа во работата, љубовта. Втората половина на март и првата декада на април е најповолниот период од годината. Раковите можат само правилно да се справат со ова време.

Лав – Лавовите ќе имаат многу нова мотивација, но за жал таа ќе доаѓа и ќе си оди во бранови. Ќе мора да се прилагодите на овој ритам за навреме да ја напуштите зоната на удобност, почнувајќи да дејствувате што е можно поактивно, или, обратно, да отидете во сенка, да одморите. Кој сега нема сродна душа, време е да го отвори срцето и да продолжи напред.

Девица – Девиците во овој момент треба да најдат можност малку да се одморат. Можете да земете краток одмор или да го намалите обемот на работа за да можете да посветите повеќе време на вашите омилени активности и проекти. Колку повеќе Девиците прават нешто пријатно, толку повеќе ќе бидат мотивирани. Повеќе ќе го сакаат животот и ќе уживаат во секој момент, а тоа ќе ги направи многу попривлечни во очите на другите.

Терезија – Терезиите треба почесто да се занимаваат со своите директни обврски, бидејќи во периодот на силна Венера ќе има многу повеќе сила и енергија за извршување на какви било задачи. Можете исто така да пазарувате за да ја обновите вашата гардероба. Ова во голема мера треба да го подобри расположението на Терезиите и да ги направи посамоуверени.

Скорпија – Венера ќе им помогне на родените во овој знак да ги остварат долгорочните планови. Колку побрзо стануваат реалност, толку побрзо Скорпиите ќе можат да стекнат верба во себе и во подобра иднина. За да ја поттикнете Венера да помогне, важно е малку од сè. Поддршката на планетата ќе биде целосна, па за да постигнете среќа подобро е да бидете поактивни.

Стрелец – За да ја зголеми вашата привлечност, Стрелецот треба да користи повеќе водени и посветли нијанси во својата животна слика, и покрај тоа што овие луѓе се претставници на елементите на Огнот. Во периодот од 16 март до 10 април фразата „ако сакаш се да направиш добро, направи сам“ нема да биде најактуелна. Венера сака тимска работа.

Јарец – Јарците сакаат мир и тишина, но во текот на овие три или повеќе недели не можете да се вклучите во работата, заборавајќи на семејството и пријателите. Баналната комуникација ќе ви помогне да станете попривлечни за Јарците. Овие луѓе ќе ја апсорбираат љубовта на другите, зголемувајќи ја нивната харизма. Венера ќе биде на страната на претставниците на овој знак, но само доколку не ги променат плановите во последната секунда.

Водолија – Водолијата ќе ја „скроти“ и ќе ја поттикне Венера за поддршка за да помогне во одржувањето на правилна дневна рутина. Ако Водолиите одат во кревет и стануваат во исто време, нивното снабдување со енергија значително ќе се зголеми. Астролозите советуваат да не се штеди време и труд за спортување, правилна исхрана и комуникација со убави луѓе. Сето ова ќе ни се најде. Исто така, важно е да се ослободите од лошите навики.

Риби – Патувањата, личните и деловните патувања ќе помогнат да се развеселат Рибите. Новите познанства ќе им помогнат да станат поактивни во овие речиси четири недели. Венера ја сака и манифестацијата на скромност кај Рибите, па за време на престојот во Бик подобро е претставниците на овој знак да останат скромни и поврзани со себе.