Верижна сообраќајка во Капиштец (ФОТО)

|

Попладнево во скопската населба Капиштец се случи верижна сообраќајка во која учествуваа три возила.

Полициски екипи вршат увид на местото на настанот, а засега нема информација за повредени лица и која е причината за сообраќајката