Верувале или не: Хороскопот знае која е вашата добитна комбинација за добивка на лото

ИЗВОРСкопје24
|

Среќни броеви постојат, ако верувате во хороскоп врската со броеви но и месеци и години, на тој начин хороскопот открива која е вашата добитна комбинација во игрите на среќа.

Во Египер, Кина и Индија моќта та нојата која се користела за лечење на различни болести и одржување на прихичката и физичката рамнотежа, веројатно и сами сте ја приметиле како бојата влијае на вашето расположение во текот на денот дали истата ви дава или ви одзема енергија. Така и секој хороскопски знак поседува своја боја која по правило многу говори.

Користејќи ја астрологијата и информациите добиени низ јазикот на броеви секој може да искористи максимум од годината во која се наоѓа.

ОВЕН


Среќен ден за уплата вторник, поволен месец август и декември, среќни броеви 1,10,25,28,37, боја црвена.
Во средниот век витезите нозеле црвена боја и елементи во црвена боја зашто симболизира храброст. Денеска с еповрзува со топлината на огнот. Благодарение на таа боја ги совладуваат препреките и имаат инцпирација за нови проекти.

БИК


Среќен ден за уплата петко, поволен месец јануари, мај, септември, среќни броеви, 4,13,22,26,40 Боја зелена.
Животната мисија на бикот е да изгради живот на стабилни темели. Зелената боја е најпријатна за очите и го подобрува видот, а се поврзува и со симболот на парите.

БЛИЗНАЦИ


Среќни денови за уплата среда, поволен месец февруари, јуни и октомври среќни броеви 3.5.21.23.30 боја жолта.
Жолата боја најчесто се користи во правните документи. Го забрзува метаболизмот, а влијае и за поттикнување на креативноста и имагинацијата.

РАК


Среќен ден за уплата понеделник, поволен месец март, мај и ноември. Среќни броеви 2,6,15,29,38, боја бела.
Со помошта на белата боја раковите во текот на годината нема да го изгубат фокусот на својата цел, па полесно е да го контролираат расположението.

ЛАВ


Среќен ден за уплата недела, поволен месец април, август и декември, среќни денови 1,3,29,30,37 боја златна.
Златната боја на лавовите им обозможува елоквентност, харизматичност и органзираност.

ДЕВИЦА


Среќен ден за уплата среда, поволен месец јануари, мај и септември, среќни броеви 5,6, 14,20,32 боја сива и кафена.
Сивата боја е аналитична и рецизна за девиците. Кафената боја е боја на земјата.Родените во овој знак ќе се осмелат да играат игри на среќа уште во првата половина од годината.

ВАГА


Среќен ден за уплата петок, поволен месец февруари, јуни и октомври, среќни броеви 3,10, 19,21,30 среќна боја смаргно зелена и розева.
Зелената боја е под лијание на венера, планетата на љубовта, хармонијата и дипломатијата па затоа воспоставува мир. Розевата боја овозможува година на рамнотежа за вагите успех и семејство. Ако се решат за игра на среќа ќе имаат причина за радост уште во првата половина.

ШКОРПИЈА


Среќен ден за уплата вторник, поволен месец март јули и ноември, среќни броеви 8,17,28,29,31 боја темноцрвена.
Оваа боја им овозможува да се контролираат подобро поради жестокиот темперамент, силната интуиција. Втората половина од годината ќе им биде најмногу наклонета.

СТРЕЛЕЦ


Среќен ден за уплата четврток, среќни месеци април, август и декември. Среќни брови 1,7,9,18,25 боја сина.
Оваа боја во астрологијата претставува мудост и вистина. Заминувањето на сатурн од стрелецот а влегувањето во јупитер како планета на среќата ќе овозможи полна добивка.

ЈАРЕЦ


Среќен ден за уплата сабота, поволен месец јануари, мај и септември, среќни броеви 4,8,10,22,31 боја црна.
Во првата половина јарците ќе имаат малку недостиг од поголема добивка, а во септември ќе имаат голема добивка во спортските обложувалници.

ВОДОЛИЈА


Среќен ден сабота, среќен месец јануари, јуни и октомври, среќни броеви 5,11,23,25,34, боја тиркизна и сина.
Во втората половина од годината водолиите ше имаат остварување како последица од игрите на среќа.

РИБИ


Среќен ден четврток, среќни месеци, март, јули и ноември. Среќни броеви 9,12,18,27,36 среќна боја виолетова.
Оваа боја означува луксуз. Рибите родени во февруари ќе имаат одлична прилика во првата половина на март или ноември за голема добивка и доминација во игрите на среќа.