Весна Бејби со емотивна порака за роденденот на Игор Џамбазов: „Да не ме вадиш од памет повеќе за ниту еден тромб“

ИЗВОРСкопје24
|

Роденденот е еден од најзначајните денови во животот на секој човек и треба навистина да се слави со сето срце. Тоа е и ден повод поради кои се собираат најблиските, најмилите пријатели, роднини… и причина плус зошто треба да се одбележи денот.

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов вчера го прослави својот 56 роденден. Па, по тој повод неговите пријатели се собраа во прекрасниот Дојран за да прослават.

Џамбазов на социјалните мрежи се пофали со неколку фотографии од прославата, а покажа и каков оригинален подарок добил од своите внуци.

„Стигнаа првите гости на роденденот. Со ептен оригинален подарок“, напиша Игор во описот на една фотографија.

Друштвото на шоуменот со прославата продолжи во кафана во Дојран, на коа се гледаат татко му Александар Џамбазов, Пере од Нокаут, еден наш познат фотограф и многу други негови пријатели и роднини…

Весна Бејби Петрушевска, една од подбрите пријателки и колешки на Игор не можеше да присуствува на родеденот на својот другар, но затоа преку социјалните мрежи му упати емотивна порака

„Среќен роденден срце мое!Од најоправдани причини денес нема да може да те гушнам во Дојран ама барем знаеш дека те мислам постојано.Јади еден крап за мене, ќе прославиме скоро …да не ме вадиш од памет повеќе за ниту еден тромб, диши длабоко и како што мантраме постојано :”Сите ќе умрат ние ќе останеме најнормални”Те сакам колку сите зрнца во песокот праќа бакнежи и мина бејби“ напиша Весна Бејби на “Инстаграм“.

Кон честитките се приклучија и Тамара Тодевска, Катарина Ивановска…..

Извор: Вистина.мк