Ви здосади одмор во Бугарија, Црна Гора и Грција…? – На ова место ќе летувате по бадијала цени

ИЗВОРСкопје24
|

Со години веќе летувате во Црна Гора, Грција или Бугарија бидејќи ова се дестинации кои се едно од поволните за граѓаните со „плиток џеб“. Ова место е вистинско решение да посетите друга земја а да потрошите помалку пари.

Како што објави Фактор, се повеќе туристи ја посетуваат оваа дестинација, а оние го посетиле ова приморје меѓу себе го нарекуваат „Нова Бугарија“; бидејќи цените се приближно исти.

Пристпните цени на сместување и превоз се главен адум во раце на оние кои се одлучат да патуваат во Романија.

Мамаја и Констанца се подобри места од Будва сто пати. Мамаја има ичара, аква парк, и уште многу работи. Старите хотели се реновирани, а цените на храна и работи се слични како во Скопје-раскажуваат соговорници на Фактор.

Сместување кое може да си го резервирате уште додека сте во Скопје се движи од 6 евра за вечер во зависност од тоа колку ѕвезди има хотелот. Исто така, сместувањето во приватни куќи и станови се движи од 5 до 10 евра по ноќевање.

Па доколку ви здосадија соседните дестинации, еве шанса да си поминете интересно на дестинација која досега не ви доаѓаше на памет.

Извор: skopjeinfo.mk