(ВИДЕО) Сестрите се ХИТ: Промовирана во целост песната посветена за Вардар

ИЗВОРСкопје24
|

Сестрите Невена Нешкоска и Калина Нешкоска со помош на Наум направија нов хит за Вардар инспириран по новата европска титула.

Песната „Вардаре, Вардаре“ беше најавена пред извесен период во демо верзија а сега беше промовирана во целост и со спот снимен во САД каде што живеат.

Нев & Калина – Вардаре, Вардаре! ✊️Музика/Аранжман: Невена НешкоскаТекст: Наум Нешкоски, Невена Нешкоска & Калина Нешкоска Продуцент: Невена НешкоскаБасист: James DuncanMixing & Mastering: Luca Zadra

Gepostet von Nev Neškoska am Samstag, 15. Juni 2019

Навистина впевлив текст со убав ритам, па несомемно е дека песната ќе стане хит за „црвено-црните“ навивачи.

РК Вардар со специјално видео се прости од ракометарите кои го напуштија клубот

Вардар преку социјалните мрежи им се заблагодари на ракометарите кои заминуваат и на Роберто Парондо.

Шест ракометари и тренерот Роберто Парондо си заминуваат по освојувањето на Европската круна, нивните трансфери беа претходно договорени.

Клубот преку социјалните мрежи им се заблагодари на играчите кои си одат.

„Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораес, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо. Заедно се радувавме на одличните моменти, трофеи и титули. Ги освоивте нашите срца. Уживајте во шампионскиот успех. Среќно!“, пишува во пораката на Вардар.

Видеото погледнете го ТУКА.