(ВИДЕО)”Што е ова? Избриши го профилот!” Дара мета на критики поради сликите што ги објавува – Ова не е истата жена

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката Дара Бубамара деновиве е мета на негативни коментари и осуди поради користењето фотошоп при објавување фотографии на мрежите.

И додека Дара речиси секој ден објавува слики и селфи на кои е дотерана, „испеглана“ и значително послаба, сега се појави и видео на пејачката од друг агол.

Имено, Дара беше снимена од профилот додека даваше изјава за насобраните медиуми, а она на што најмногу се фокусираа фановите е секако изгледот на пејачката, кој искрено кажано е сосема поинаков од оној на нејзиниот Инстаграм профил.

„Извинете, не те препознав без фотошоп“, „Ова е благ хорор“, „Огромна разлика на Инстаграм и вака“, се само дел од шокираните корисници на мрежата.Видеото можете да го погледнете со клик ТУКА.