Викенд хороскоп 06-07.06.2020

ИЗВОРСкопје24
|

Овен (21.03 – 20.04)

Викендов го променете го својот пристап во комуникацијата со партнерот и бидете појасни.

Бик (21.04 – 21.05)

Викендов е можно да преживеете некои разочарување. Наместо да се нервирате, обидете се да ја поврзете последицата со причината за оваа ситуација.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Викендов смислете нешто креативно да правите по дома.

Рак (22.06 – 22.07)

Можеби ќе размислувате како да разрешите некои тешки работни односи и ќе си го расипете викендот.

Лав (23.07 – 22.08)

Можеби стресот деновиве ви беше број еден на листата, но викендов работите ќе се сменат.

Девица (23.08 – 22.09)

Подобрете ја вашата искреност, во последно време е претворена во нешто поинакво.

Вага (23.09 – 22.10)

Прилично сте загрижени поради осцилациите кои ќе ви се случат на деловното поле. Обидете се да не се грижите премногу. Пред вас е викенд за размислување.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Премногу зборувате за работите кои ве одалечуваат од саканото лице, но за среќа, постои начин и за ново емотивно зближување.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Сакате да го промените односот со саканото лице, но никако не се обидувате да му удоволите за ништо.

Јарец (22.12 – 20.01)

Викендов пробајте да бидете креативни, иако сте затворени во вашиот дом.

Водолија (21.01 – 19.02)

Викендов прочитајте некоја убава книга.

Риби (20.02 – 20.03)

Викендов изгледајте некој добар филм или прочитајте некој добар трилер.