Викенд љубовен хороскоп – ве очекуваат убави моменти

ИЗВОРСкопје24
|

ОВЕН

Ова е чувствителен период за вас во различни аспекти. Емоционални блокади во врската со партнерот се можни, без оглед на тоа дали имате партнер или имате слободен статус, ќе бидете придружени со периоди на изолација или емоционална дистанца, разни тешкотии. Совет е да ја соберете внатрешната сила и да имате многу трпеливост во очекување дека за вас ќе блеснат нови сончеви и среќни денови.

БИК

Ако имате долга, стабилна врска, ова е периодот во кој ќе сакате да го промените вашиот статус. Можно е уште еднаш да ја анализирате целата ситуација. Слободните припадници на овој знак можеби ќе сакаат да ги обноват старите емотивни врски. Можно е да се појави личност од минатото со која сте имале бурна, страсна врска.

Ако сте во брак, ќе бидете во искушение од љубовта. Во секој случај, времето е совршено за еротски задоволства и судбоносни средби. Можно е да имате тајна врска со некој што ќе делува како магнет врз вас.

БЛИЗНАЦИ

Безбедноста и стабилноста на емоционалните односи ќе станат важни во вашиот љубовен живот. Енергијата ќе ја насочите кон постигнување на споменатите. Партнерот ќе биде пријатно изненаден. Оние кои се уште се сами, сега ќе изберат само опции за трајна врска.

Квалитетот што доаѓа од врска ја претставува вашата интимна среќа, а врската со блиска личност има најголемо влијание врз вашиот убав изглед, внатрешниот сјај и самодовербата што ја чувствувате.

РАК

Изгледате напнато во љубовната врска, не ви се допаѓа психолошкиот притисок што го чувствувате и ве иритира однесувањето на партнерот. Поради емоционална несигурност, треба да го проверите вашиот партнер, обидувајќи се да идентификувате сличности и разлики што ве оддалечуваат.

Проверете ги вашите емотивни сомнежи на време и преземете иницијатива. Ако сте слободни, некој ќе ве шармира со својот привлечен изглед или необичен стил на додворување. Вие сте екстремно привлечени од комбинацијата на емотивна, страсна и интелектуална врска, но на лицето во вашата компанија и недостасува нешто од тоа. Нема потреба да ја комплицирате вашата емотивна врска или да поставите „строги услови“ што некој не може да ги исполни.

ЛАВ

Дејствувате снаодливо во многу ситуации, обидувајќи се правилно да ги согледате добрите и лошите аспекти што ги чувствувате во љубовната врска. Важно е да ги усогласите разумот и чувствата, импулсивната реакција може да ве наведе на погрешна проценка и однесување. Нема потреба да се задржувате на некои неисполнети или грди ситуации од вашето минато. Погрешната ориентација остава трага или последици врз заедничкиот живот. Партнерот внимателно го анализира вашето однесување и очекува добар импулс за заеднички планови. Љубовта има најсилна моќ, под услов да сте доволно искрени и да верувате во интимната страна на чувствата.

Ако сте млади или слободни, пред вас е нова љубовна романса. Ве привлекуваат нови емотивни контакти, но треба да практикувате различен модел на однесување кон секоја личност при изразувањето на вашите чувства.

ДЕВИЦА

Водете активен социјален живот и среќни сте што се појавувате на јавни места. Сакате нови или невообичаени емотивни контакти од различни страни. Она што на другите им изгледа тешко или невозможно, ви станува достапно и е координирана варијанта на емоционално освојување. Ве очекуваат пријатни промени во односот со партнерот. Саканата личност лесно може да ве охрабри да реагирате позитивно или на силни изливи на емоции. Се грижите да импресионирате една личност на невообичаен начин, смислувајќи нова тактика.

Ако сте слободни, ќе уживате во нова романса. Во емоционална екстаза, подготвени сте да се испробате во некои нови или многу „предизвикувачки“ ситуации.

ВАГА

Во согласност со вашата позитивна ориентација, делувате многу волшебно и водите активен социјален живот, барајќи добра можност да остварите нови или невообичаени љубовни контакти. Прв впечаток, тоа кажува многу за вашето расположение и намери. Повремено се однесувате бидејќи вашиот емотивен интерес за одредена личност не е траен. Вие не сакате да бидете оптеретени со емотивни приврзаности и да излезете со разни изговори за да го оправдате своето однесување во некои деликатни ситуации.

Сепак, некој во вас предизвикува топли чувства и ве води кон заеднички планови. Импресионира да знаете дека сте на мета на љубобитни погледи или во сферата на нечиј интерес, слободно изразувајте ги своите чувства и емоционални намери.

ШКОРПИЈА

Овие денови, ќе измешате два приватни стила: едниот е разновиден, привлечен, со многу луѓе, а другиот е тивок, затскриен, обичен, секојдневен. Понекогаш ќе бидете главната мета на додворувачот, а следниот ден обична личност која ја забележуваат само пријателите. Ќе бидеш добро.

Во комбинација со моќна имагинација и заводливи способности, вие делувате многу привлечно за вашата околина. Нема причина да се сомневате во вашата среќа.

СТРЕЛЕЦ

Преплавени сте со различни емоции, сè што има „љубовен знак“ го привлекува вашето внимание и голем интерес. Чувствувате дека сте во емотивна пресвртна точка, па затоа внимателно го анализирате вашиот партнер или личноста што ја сакате. Љубовните настани што ги очекувате имаат необичен шарм и ве исполнуваат со позитивно расположение.

Емоционалната хармонија е најубавиот одраз на интимната среќа што ве придружува. Многу работи стануваат достижни само кога ќе ги споделите вашите мисли и чувства со блиска личност.

ЈАРЕЦ

Ако треба да донесете важна одлука кога станува збор за вашиот емотивен живот, најдобро би било да чекате трпеливо со тоа и да ги оставите работите како што се во моментот. Ѕвездите не се во ваша корист доволно, па затоа е можно вашите планови да одат на „погрешен“ начин или она што го сакате да не се оствари. Малку трпеливост и повеќе разбирање и размислување ќе ви каже кога е најдобро време да ги имплементирате.

ВОДОЛИЈА

Дејствувате задоволни во нечие друштво и знаете како да создадете атмосфера за љубов. Важно е правилно да се оценат нечии чувства, сè што се случува помеѓу вас и вашата сакана е секогаш „подобриот дел од реалноста“. Наоѓате значење во заедничките планови, има „детали“ кои особено ве инспирираат. Саканата личност е нетрпелива чекајќи да ги исполните ветувањата, но имате добра љубовна стратегија и не оставате ништо на случајноста.

Со задоволство одговарате на разни повици и брилијантно го користите вашиот шарм во освојувањето убов. Вие знаете како да блеснете во вистинско време и да привлечете нечие внимание.

РИБА

Изгледате многу привлечно и инспирирани сте за нова емотивна улога, љубовна романса или страсна врска. Новите настани носат мала нелагодност во вашето семејство или љубовен живот. Под влијание на силни емоции, често го менувате расположението или одлуките. Но, бранот на нови и вжештени емоции го претставува патот кон заедничката среќа. Важно е да го направите вашиот партнер среќен или да чувствувате меѓусебна наклонетост. Имате впечаток дека лесно освојувате различни луѓе кои го будат вашето емотивно внимание.

Ако сте млади или слободни, уживајте во нови средби според вашите емотивни потреби. Слободно поместете ги некои постојни граници и воспоставете нови критериуми за вредност во заедничкиот живот или во љубовта.