ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ СПЕЦИЈАЛЕН ГОСТИН НА СТИНГ ВО СКОПЈЕ!

ИЗВОРСкопје24
|

Нашиот легендарен гитарист Влатко Стефановски, ќе биде специјален гостин концертот на светската ѕвезда Стинг кој по втор пат ќе дојде во Скопје и Македонија на 2 јуни ова лето. Информацијата ја потврдија од Авалон продукција и истата ви ја пренесуваме во целост:

„Драги пријатели,
Можеби во нашава држава многу работи се релативни, но една е кристално јасна.
Само еден човек може да му биде специјален гостин на Sting, на евентот Skopje Calling на Градски стадион, а тоа е нашата легенда Влатко Стефановски. Ова наше мислење го поддржа и менаџментот на Sting.

Па така, задоволство ни е да ви најавиме дека на 02-ри јуни, со почеток во 20 часот, на огромната сцена ќе биде Влатко Стефановски со своето трио.

Билетите за овој голем музички настан се достапни преку продажната мрежа на Авалон низ Македонија и онлајн, по следниве цени и категории:

ПАРТЕР – 1.500 ден.
GOLDEN CIRCLE – 3.000 ден. (само 2.000 билети, директно пред бина)
SILVER SEATS – 2.000 ден.
GOLDEN SEATS – 3.000 ден.
ВИП – 4.990 ден. (строго ограничени количини)“