Внимавајте, овие измами станаа чести: Ве лажат дека детето имало несреќа и бараат пари

ИЗВОРСкопје24
|

На 16.10.2020 во 15:55 часот во Полициската станица Крива Паланка, маж пријавил дека неговата мајка била измамена за сума од 60.000 денари.

Според пријавеното, едно лице ѝ се јавило на телефон и ѝ кажало дека нејзината ќерка направила соо*раќајна незгода во Англија и побарало од неа 60.000 денари за ја спаси од затвор.

Според пријавеното, жената ги дала парите на лицето на договореното место. По преземени мерки, во врска со настанот бил приведен С.Р.(46) од Крива Паланка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.