Внуката на Ана Бекута која ја споредуваат со Кајли Џенер дојде со баба и во „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ана Бекута од синот Игор Полиќ, ја доби убавата внука Соња Полиќ.

Додека внукот на Ана ретко се изложува во јавноста, внуката на пејачката е послободна и сака камери.

Поради оваа причина, Ана ја покани да биде член на нејзиниот тим, кој ги подготвува натпреварувачите на „Ѕвездите на Гранд“ чиј ментор е таа.

Поточно, Соња со години се занимава со шминка, честопати ја разубавува и нејзината позната баба, а ова е можност Соња да сподели неколку корисни совети за шминката на девојчињата кои се натпреваруваат.

Инаку, српските медиуми често ја споредуваат Соња со Кајли Џенер, секако само физички и тоа пред позната ријалити ѕвезда да направи операција на лицето.