Внуката на Блага Петреска ја наследи руската убавина од својата мајка (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Внуката на македонската фолк-пејачка Блага Петреска, наполни 16 години. Леона Кондратенко е ќерка на нашата позната виолонистка Ана Контратенко, која е од Русија, и Олег Кондратенко, син на Блага Петреска. Многумина велат дека Леона, ја наследила руската убавина на мајка си. Ана на својот Фејсбук профил сподели фотографија од својата ќерка:

Ана преку образованието во Германија дојде во Македонија, каде го запозна и Олег, за кој вели дека е љубовта на нејзиниот живот.