Внуката на Лепа Брена е вистинска нејзина копија – ФОТО

ИЗВОРСкопје24
|

Најпознатата фолк пејачка во регионот Лепа Брена има своја наследничка која ќе се согласите дека во целост ја наследила убавината Брена.

Имено, се работи за нејзината внука од сестра Мајда Стојановиќ неверојатно наликува на пејачката.

Мадја во една прилика открила и дека често луѓето и приоѓаат и и говорат дека личи на Лепа Брена не знаејќи дека пејачката и е тетка.

-Јас сум нејзината несудена ќерка, изјавила таа во една прилика за српските медиуми.

Но освен убавината и нејзиниот глас потсетува на Брена.