Водителката на „48 часа свадба“ драстично се здебели – денес нема да ја препознаете

ИЗВОРСкопје24
|

Убавата водителка Ирена Стојановиќ која сите ја паметат од емисијата „48 часа свадба“ денеска изгледа потполно непрепознатливо.

Откако се омажи потполно му се посвети на емејството, а во месец февруари 2019 година повторно се врати пред малите екрани со своето авторско шоу „Изување са Иреном“. Ирена, која ќе наполни 44 години на крајот на јуни, беше препознатлива на почетокот на нејзината кариера по нејзините кратки фризури и стил, сега таа го смени имиџот и има долга коса.

Познатата презентерка долго време се бореше и со прекумерна тежина, а неодамна зборуваше искрено и отворено за сето тоа и за тоа како успеа да ја постигне својата поставена цел и да изгуби дури 17 килограми за половина година.

Во своето авторско шоу, кое полека се приближува кон јубилејот, таа беше домаќин на многу познати личности и еминентни експерти со кои разговара за разни теми, сомнежи и работи во врска со децата, семејството и воспитувањето.