Водителката на „Работна акција“ се породи – на свет го донесе првото дете

ИЗВОРСкопје24
|

Тамара Грујиќ, водителката на емисијата „Работна акција“, усреќи многу луѓе ширум Србија чии домови биле во лоша состојба. Таа денес се породи и го на свет го донесе своето прво дете.

Како што пренесуваат српските медиуми, мајката и бебето се добро, а Тамара се породила утрото во една белградска клиника.

– Јас сум одлично, да не подречам, луѓето реагираат многу емоционално и неодредено на мојата состојба. Среќни сме што сум во блажена состојба. Имав одлична бременост и буквално до 26 недела бев на терен, работејќи две цели сезони во текот на мојата бременост и не морав да се откажам. Емитувањето на новата сезона ќе трае до Новата година, ќе го завршиме снимањето во средината на септември, ќе бидам на породилно отсуство до јануари 2020 година. Доколку се оди добро, планираме да ја продолжиме соработката со РТС во текот на 2020 година и да ги снимаме акциите во Војводина, како што веќе споменав – извавува водителката пред да се породи.

Тамара и нејзиниот сопруг Вук се венчаа во Гибралтар во 2012 година, без гости. Исто така таа откри дека претходно не планрала проширување на семејството.

42- годишната водителка признала дека имала спонтан абортус на 33 години и дека морала да ја прекине бременоста поради продукцијата во која работела.

-Не остави голема трага на мене, дури и во тој период мислев дека прерано забремени, бидејќи Вук и јас само што почнавме да живееме заедно, рекла тогаш Тамара.