Возило на брза помош прегази три малолетнички во Загреб – не ги видел, иако седеле до возилото

|

Возило на брза помош прегази три малолетни девојчиња во Хрватска, од кои едната е тешко повредена.

Во Загреб три малолетни девојчиња се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случила претходната вечер кога на нив налетала Брза помош која се враќала од интервенција на терен, пишува „Јутарњи лист“.

Несреќата се случила на загрепски Бундек нешто по 22 часот.

Според првичните информации, возачот на Брзата помош прегазил три малолетни девојчиња кои седеле до возилото на тротоарот и кои не ги видел кога го стартувал возилото.