Втора епизода од серијалот „Слободни Фрлања“ со Никлеман: Гостин плејмејкерот на прволигашот КК Пелистер – Бобан Стајиќ

ИЗВОРСкопје24
|

Втора епизода од серијалот „Слободни Фрлања“ со Никлеман, а овој пат гостува плејмејкерот на прволигашот „КК Пелистер“ од Битола – Бобан Стајиќ.

Собраните средства од успешните слободни фрлања се донирани на сметката на Елизабета Бабунска, мајка на 2 малолетни деца, која боледува од кар цином на желудник, на која и е потребна значителна сума на средства за лекувањето во Турција. И гостинот Бобан Стајиќ се вклучи со своја донација.

Никлеман и гостинот ушатија апел до сите општествено одговорните и хумани компании да ја поддржат оваа емисија со што би се донирале повеќе средства онаму каде што се потребни.

Контакт за соработка – slobodnifrlanja@gmail.com