За нив никогаш не зборува: Ова се браќата на Јелена Карлеуша

ИЗВОРСкопје24
|

Познатата српска пејачка Јелена Карлеуша секогаш отворено зборува за својот професионален, но и приватен живот, но речиси никогаш не ги споменала своите браќа Иван и Никола, кои се всушност нејзини полубрака од вторниот брак на најезиниот татко Драган.

Јелена иако ретко зборува за нив, всушност е во добри односи и често поминуваат време заедно, а тие ѝ се и голема поддршка како во работата, но најмногу во приватниот живот.

Фотографијата на Инстаграм која е инаку од 2016 година и датира од времето на прославата на десетгодишшнината од бракот на Јелена и Душко Тошиќ, а ја објави брат ѝ Иван Карлеуша, а во описот напишал: „сестра и браќа“. На тоа, фолк дивата одговорила со неколку срценца.