За ова што ќе го кажам многумина ќе ме мразат- Дарко Лазиќ откри колкав бакшиш добил

ИЗВОРСкопје24
|

Moжеби многу луѓе ќе ме мразат после оваа емисија, но јас сум само искрен и не се фолирам, вели Дарко Лазиќ во гостувањето во емисијата „Гламур специјал“, каде откри многу работи од приватниот живот кои досега не ги кажал во јавност.

Пејачот меѓу другото откри и кој бил најголемиот бакшиш што го добил.

„Имало меѓу 50 илјади до 80 илјади евра, за една вечер. Но, помина златното време, не е како порано. Само што јас никогаш не сум се срамел да пеам на ромските веселби, а таму секогаш паѓале најголемите бакшиши“, открил Лазиќ.

Инаку, пред неколку дена Марина Гагиќ се огласи откако својот свршеник Дарко Лазиќ престана да го следи на Инстаграм и ги тргна заедничките фотографии.

Свршеницата на Дарко вели дека и работат хормоните и призна дека се скарала со идниот маж.

Не беше нешто страшно, малку се скаравме, па од инает го направив тоа. Малку ми работат хормоните. Тој профил всушност не го ни води Дарко, а и кога става фотографии ретко става фотографии од нас двајцата. Тогаш размислував зошто само јас би ставала наши фотографии, па решив да ја сменам и насловната фотографија на која сме заедно. Малку му терав инает, ма класична трудница и хормони, што да ви кажам – рекла таа.

Сепак Марина не крие дека меѓу неа и пејачот има проблеми во врската.

Ма секако дека понекогаш се караме, се е тоа нормално во врска и брак, посебно кога имате мало дете. Дарко не е совршен, но ги прифаќам неговите и добри и лоши страни. Јас го бирав, тоа ми е што ми е – насмеано рекла Марина и додала:

Ние се сакаме повеќе од било кога и се кај нас е во најдобар ред!