За овие три хороскопски знаци 2020-та ќе биде најлошата година

ИЗВОРСкопје24
|

Кога астролозите зборуваат за среќа во некој период, тие ја гледаат добрата положба на Јупитер.

Веќе e познато дека Јарецот, Бикот и Девицата ќе имаат многу среќа во 2020-та година и дека за многумина од нив тоа ќе биде најдобрата година во животот, но сега пристигнаа и лошите вести.

За некои хороскопски знаци 2020-та година ќе биде најлошата година во нивниот живот. Така лоша среќа ќе ги следи луѓето родени во овие знаци:

Рак

Јупитер ќе се насочи спротивно кон Сатурн, па астролозите советуват што е можно помалку ризици наредната година и предупредуваат дека многу од новите планови може да тргнат наопаку.

Вага

На новата година не треба еуфорично да се радуваат ниту претставниците на овој знак, кои ќе имаат проблеми во текот на целата година, особено љубовни. Во љубовта лошата среќа ќе го достигне врвот во втората половина од годината.

Овен

Ни Овните немаат премногу причини за радост за 2020-та година, велат астролозите. Вложете минимален напор во правец на големи промени. Неверства и замки се многу веројатни, затоа избегнувајте финансиски вложувања. Исто така мора да размислите двапати пред да патувате. Подобро е да не одите, бидејќи постои шанса да се разболите или да доживеете помала или поголема несреќа, предупредуваат астролозите.