За првпат во шоуто:Поради згодниот македонец Филип се сменија правилата во „Ѕвездите на Гранд“

ИЗВОРСкопје24
|

Филип Пецовски е уште еден Македонец кој настапи на сцената на популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Момчето е навистина талентирано па и двете песни „Адио аморе“ и „Волим осмех твој“ ги испеа одлично.Но, тоа поради што ќе биде долго запаметен е неговиот енергичен настап со кој ја крена публиката на нозе.

Завреме на целиот негов настап во студиото ечеа аплаузи и овации, а членовите на жирито кои не можеа да го видат, беа во транс. Позитивно го оценија неговото пеење, но прашуваа што е толку посебно во ова момче, поради кое публиката буквално полуде.

Затоа, директорот на Гранд одлучи да ги промени правилата и дозволи дури и откако се отвори ѕидот, нашиот Филип уште еднаш да ја испее песната за жирито да види за што станува збор. Меѓу Јелена Карлеуша, Марија Шерифовиќ и Ана Бекута кои сакаа да му бидат менторки, тој направи интересен избор.