Заборавете на Црна Гора, Бугарија и Грција: Оваа е земјата што ги освои туристите ова лето

ИЗВОРСкопје24
|

Со години веќе летувате во Црна Гора, Грција или Бугарија бидејќи ова се дестинации кои се едно од поволните за граѓаните со „плиток џеб“. Ова место е вистинско решение да посетите друга земја а да потрошите помалку пари.

Како што објави Фактор, се повеќе туристи ја посетуваат оваа дестинација, а оние кои го посетиле ова приморје меѓу себе го нарекуваат „Нова Бугарија“, бидејќи цените се приближно исти.

Пристпните цени на сместување и превоз се главен адут во раце на оние кои се одлучат да патуваат во Романија.

Сместување кое може да си го резервирате уште додека сте во Скопје се движи од 6 евра за вечер во зависност од тоа колку ѕвезди има хотелот. Исто така, сместувањето во приватни куќи и станови се движи од 5 до 10 евра по ноќевање.