Зад камерите: Бубе Јаневска доби пријатно изненадување во Утринска без никаков повод (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Презентерката Бубе Јаневска имаме прилика да ја гледаме на ТВ екраните каде со години професионално си ја работи својата работа.

Пред камерите секогаш подготвена за она што следува, меѓутоа публиката ретко може да ја види атмосферата од другата страна на објективот.

Меѓутоа, деновиве Бубе не се штедеше, па се пофали како владее атмосферата меѓу нејзиниот тим на соработници.

Презентерката се пофали дека утрото и започнало со изненадувања, односно нејзиниот колега во Утринска донел парче торта без повод.

Со овој убав гест, Јаневска се пофали на „Инстаграм стори“, а во описот напиша:

„Е ова е колега! Со торта на утринска, без никаков повод“ напиша водителката.

Веруваме дека на Бубе денот и тргнал слатко како парчето торта, а ако судиме по фотографиите на социјалните мрежи без сомнеж е така.

По изедната торта и сендвичите од колегите, Бубе се пофали со уште една фотографија и покажа изгледа со „полн стомак“.

Извор: Вистина.мк