Жељко Јоксимовиќ пред Јована ја сакаше оваа пејачка: За врската со колешката никогаш не зборува (ФОТО)

|

Приватниот живот на Жељко Јоксимовиќ отсекогаш привлекувал големо медиумско внимание, иако популарниот пејач ретко зборува за своите емотивни врски. Медиумите го поврзуваа со различни дами од нашата јавна сцена.

Познато е дека пејачот и неговата поранешна сопруга Весна од првиот брак ја добија најстарата ќерка Мина, а од сегашниот брак со водителката Јована Јоксимовиќ има три деца. Сепак, пејачот во јавноста никогаш не зборуваше многу за своите поранешни љубови.

Со години се шпекулираше за неговата наводна романса со Леонтина Вукомановиќ, која никогаш не ја признаа, а се пишуваше и дека Жељко е во емотивна врска со пејачката Цеца Славковиќ.

Како што се пишуваше, таа е првата јавна емотивна врска на популарниот пејач, кој никогаш не ги потврди овие наводи за медиумите.

Цеца Славковиќ беше една од најпопуларните пејачки на етно-поп музиката кон крајот на деведесеттите и почетокот на овој век. Славковиќ со години настапуваше на фестивали, каде што добиваше први награди, а медиумите често ја ставаа меѓу пејачките со најдобар вокал на овие простори.

Цеца еднаш доживеа голема популарност, а на врвот на кариерата ја напушти сцената и целосно се повлече од јавноста.

Таа денес се занимава со вокална продукција, а работи во музичките студија со пејачи и не е особено активна на социјалните мрежи.