Зема две парчиња леб, ги замота во фолија и помина со пегла врз нив: Погледнете што доби на крајот

ИЗВОРСкопје24
|

За овој експеримент, се што ви е потребно е леб, путер, алуминиумска фолија и пегла.Доколку сте љубител на патувања, сакате авантури и редовно престојувате во хотел и што подалеку од дома тогаш знаете и сами дека ви се ограничени различните опции.

Но, постојат разни патници кои ќе се сетат на паметни начини како да направите нешто возбудливо за јадење а при тоа да немаат пристап до кујната.

За овој експеримент се што ви е потребно е леб, путер, кашкавал, алуминиумска фолија и пегла. Поточно хотелска пегла. Земете две парчиња леб и ставете ги на фолија. Ставете малку путер и кашкавал на кришките. Можете и да додадете други состојки по вкус.

Направете сендвич. Замотајте го со фолијата. Потиснете со загреаната пегла, држете 30 секунди. Повторете ја истата постапка и од другата страна и на крајот со овој трик ќе имате превкусен тост.