Женствената „султанка“ Хурем повеќе не личи на себе: Еве како изгледа новата Мерјем Узерли (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Мерјем Узерли (35) целосно го промени својот физички изглед. Трансформацијата што ја изврши е една од најголемите на јавната сцена.

Улогата на турско-германската актерка Хурем во серијата “Сулејман Величенствениот” доби огромна популарност низ Европа и Азија. Таа се претвори во друга жена од крајот на нејзината серија па се до денес.

Таа не престанува тука!Направи промена на бојата на косата, направи”мала промена на лицето” само за да стане поинаква. Време e за нова Meрјем.

ЈА СКРАТИ КОСАТА И СИМНА НЕКОЛКУ КИЛОГРАМИ: Шехерезад сега е како вистинска манекенка

Една од најубавите и најплатените турски актерки, Бергузар Корел или попозната како Шехерезад, за разлика од денес, пред неколку години беше покрупна.

Сега изгледа како вистинска манекенка и со сосема променет имиџ.

Ја скрати косата, а освен тоа симна и некој килограм, а тоа најмногу може да се забележи ако се споредат постарите, со некои од нејзините понови фотографии.

Откако ја снимаше серијата „Vatanim sensin“, или нам попозната како „Далеку од дома“, Бергузар продолжи со нови снимања и филмски проекти, што очегледно ја иcцpпуваат нејзината енергиja.

Но со некој килограм повеќе или помалку, таа едноставно е совpeшена.

Инаку таа долги години е во брак со нејзиниот колега Халит Ергинч, со кого се запозна за време на снимањето на серијата „1001 ноќ“, кога се прослави како Шехерезад, а во последно време заедно ги гледаме и во серијата „Далеку од дома“, која со прикажување ќе продолжи од септември.