Животот на пејачката Весна Џогани воопшто не бил лесен, растела во дом за деца без родители, а потоа се случил пресврт

ИЗВОРСкопје24
|

Помалку познати се информациите дека познатата пејачка Весна Џогани била оставена во дом за деца без родители. Поточно кога мајката на Весна останала бремена таткото не сакал да го прифати детето па затоа и била пинудена Весна да ја остави во дом. По некој период живеење во дом Весна била посвоена од млад брачен пар, а потоа тие и прижиле среќно детство.

Познато е дека Весна и потоа била во контакт со нејзината вистинска мајка.

Сега, познатата пејачка е во брак со Џоле Џогани кој е инаку познат тапанар, и имаат две деца, Лаура и Адриан.

Во музичкиот бизнис почнала да се пробива како тинејџерка, прво како танчарка во студиото за танц кое било под менторство на Џоле Џогани и неговата тогашна сопруга Слаѓа Делибашиќ. Кога Џогани се развеле и одлучиле да продолжат самостојно, Весна останала во групата на Џоле. Сосема случајно, во 2001 година била назначена за главен женски вокал во бендот.