Златан Ибрахимович ќе го пропушти ЕВРО 2020

ИЗВОРСкопје24
|

Шведската интернационална фудбалска ѕвезда Златан Ибрахимовиќ ќе го пропушти Евро 2020 поради повреда на коленото, соопшти денес Шведскиот фудбалски сојуз.

„Зборував со Златан Ибрахимовиќ, кој за жал ми рече дека неговата повреда ќе го запре учеството на Европското првенство ова лето“, рече во изјавата селекторот на шведскиот тим Јане Андерсон.

„Се разбира, ова се чувствува тажно, најмногу за Златан, но исто така и за нас“, додаде Андерсон.