понеделник, февруари 19, 2018

Апсење на граничниот премин „Св. Наум“

Вчера во 18: 40 часот на Граничен премин „Св. Наум“ на излез од Република Македонија, со автобус „Мерцедес“ со косовска регистарска ознака се пријавил...

Какво време не очекува денес?

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Во текот на ноќта ќе има повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег. Утринската температура ќе...

Состојба на патиштата 18.02.2018

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ИНФОРМАЦИЈА: Од 07:00 часот, поради снимање на филм, сообраќајот на патниот правец Радовиш – Штип на 4 км...

Нормализиран е сообраќајот на патот Струга-Ќафасан

Сообраќајот на патиниот правец Струга-Ќафасан од 19:10 часот е нормализиран, информира АМСМ. Претходно АМСМ соопшти дека поради случена сообраќајна незгода сообраќајот на овој патен правец...

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА на патот Струга-Ќафасан – Сообраќајот во прекин

Поради сообраќајна несреќа во прекин е сообраќајот во двата првци на патот  Струга – Ќафасан, информира АМСМ. Патот е во прекин од 17:40 часот.

Исчезна 14-годишно девојче до Струмица – семејството моли за помош, поранешниот...

Семејство во Струмица во паника, исчезна 14-годишно девојче. Како што информираат од МВР, во Сектор за внатрешни работи Струмица на 14-ти овој месец О.Д....

Добра вест за Македонците кои живеат или работат во Германија

Билатералниот договор меѓу Македонија и Германија за меѓусебно признавање на возачките дозволи е постигнат, велат извори на Дојче веле. Отстранети се последните пречки, и...

МАКЕДОНИЈА ВО ЦРНО ПО СТРАШНАТА СООБРАЌАЈКА: ПОЗНАТ ИДЕНТИТЕТОТ НА ЗАГИНАТИТЕ ВО...

Утрово околу 10 часот и 55 минути се случи тешка сообраќајка на патот од Македонски Брод кон Прилеп кај с.Ропотово меѓу „Лада Самара“ и...

ДОАЃА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО – СЛЕДУВА ЦИКЛОНАЛЕН ПЕРИОД: ДЕТАЛНА АНАЛИЗА

Овој викенд како што најавивме имаме претежно сончева сабота иако ќе има појава и на мала локална облачност во текот на денов. Меѓутоа ноќта...

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ПРЕДМАЛКУ КАЈ МАКЕДОНСКИ БРОД, ИМА ЖРТВИ

Кај селото Сарандиново, на патот Прилеп-Македонски Брод пред малку се случи тешка сообраќајна несреќа во која, според сведоци, имало и жртви. Полицијата и медицинскиот персонал...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ