недела, септември 24, 2017

Тажна вест: Почина македонскиот пејач на хитовите „Роза сина“, „Само ти“...

Пред неколку дена почина познатиот пејач Зоран Милосављевиќ. Животот го загуби во Скопје, во 79-та година од животот. Цел работен век Зоран  работеше како камерман во...

Три кафулиња во Скопје ги отворија вратите за бездомни животни –...

Париз мезе бар, Винил и Радио бар се угостителските објекти кои на температурите под нулата ги отворија своите врати за бездомните кучиња и мачки. Во...

Револтирани граѓани на социјалните мрежи повикуваат на бојкот на Силбо –...

Денеска на социјалните мрежи кружи изјава на револтирана жена која се обидела да помогне на смрзнато куче, за при тоа како што вели таа...

(ФОТО)Погледнете каква убавица е сопругата на Роберт Јанков!

Водителот Роберт Јанков неколку години е во брак со Моника Јанков. Некогашна македонска пејачка надеж, која кариерата ја започна како придружен вокал на неколку тогаш...

Соња Тарчуловска со емотивна порака на социјалните мрежи

Соња Тарчуловска деновиве во друштво на семејството го прослави 39. роденден, а по тој повод напиша трогателна порака на Фејсбук со која ги разнежни...

Баба Ванѓа со шокантно предупредување за Декември 2017, во Европа ќе...

Пророчицата баба Ванѓа, која почина пред 20 години, предвиде дека „Европа каква што ние ја знаеме нема да постои по 2017 година“. Многумина деновиве...

Жан Митрев открива рецепт кој го прочистува и лекува целиот организам

Ова е рецепт кој го лекува целиот ораганизам. Ги прочистува крвните садови, го одржува срцето, го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, штити од...

Македонка на 22 години стана најмладата менторка во НАСА

Младата Мартина Димоска, која беше прогласена за личност на годината на „Нова Македонија“ во 2014/2015 година откако го освои првото место на Меѓународниот натпревар...

Најдена е 15-годишната Лора Ставровска од Неготино

Најдена е Лора Ставровска, која беше пријваена за исчезната. Таа претпладнево излегла во летни розеви пижами од дома и не е вратена. Од семејството...

Пијан велшанец е првиот човек во светот кој го преплива Колорадо

Велшки камионџија стана првиот човек на светот кој ја препливал реката Колорадо крај познатата Хуверова брана. Пред него, во теко на оваа деценија сите 275...

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ОПШТИНСКИ ВЕСТИ

Close